אזרחות פורטוגלית 2024

לדאבוני נופצו הרבה שמועות וכתבות על הזדמנות חדשה להוציא אזרחות פורטוגלית  2024 עקב פסיקת בית משפט בפורטוגל.

דעתי במשפט אחד:

"אִסְתְּרָא בִּלְגִינָא קִישׁ קִישׁ קָרְיָא"

ברשותכם אפרט מה המצב נכון להיום לגבי אזרחות פורטוגלית 2024:

תקנות שנכנסו לתוקף ב 1.9.22 דורשות מכל מועמד המבקש לקבל אזרחות פורטוגלית תחת "חוק המגורשים" להציג אחת משתי הוכחות לזכאות: צו ירושה מאזרח פורטוגלי או ביקורים תכופים בפורטוגל במהלך חייו.

מאז דבר לא השתנה בתקנות, נקודה סוף פסוק.

אז מה קרה ?!

בדצמבר 2023, לאחר רצף אירועים מצער שקשור לנסיון זירוז בקשה של אזרחות עבור חטוף בעזה, התקבלה החלטה בבית משפט מנהלי בפורטו כי התקנות החדשות אינן חוקתיות ואין להתחשב בהן בפועל.

יודגש החלטה זו אינה מחייבת את משרד אוכלוסין הפורטוגלי או את בתי המשפט אחרים בפורטוגל לגבי אזרחות פורטוגלית 2024 , מדובר על החלטה של בית משפט מנהלי הא ותו לא.

אומנם נקבע דיון נוסף בפרלמנט בנושא שינויים בחוק 6.7 (מגורשי ספרד) בתאריך 19.12.2023, אבל ההצבעה המדוברת לא התקיימה ועברה כנראה לאמצע ינואר, ובה יצביעו על שינויים בחוק 6.7 (מגורשי ספרד). במידה ותתקבל ההצבעה ההחלטה עוברת לנשיא המדינה ובמידה ויחתום – החוק יכנס לתוקף בפברואר או מרץ 24.

מה עוד "שוכחים" לספר לישראלים – שראש ממשלת פורטוגל התפטר בחודש נובמבר 2023, מה שהוביל לפירוק הממשלה וקביעת בחירות חדשות במרץ 2024. בהקשר של חוק המגורשים ואזרחות פורטוגלית 2024, הדבר לדעתי האישית בלבד ואינה מחייבת ידחה את הטיפול בהורדה או שינוי של החוק המדובר. 

המלצתי – לחכות למרץ 2024

בינתיים מזכיר שעדיין ניתן

ניתן להוציא אזרחות פורטוגלית עבור בן/בת הזוג.
לחצו כאן לקבלת מידע נוסף.

וכן אזרחות פורטוגלית עבור קטינים.
לחצו כאן לקבלת מידע נוסף.

אסיים בפרודיה על התוכנית של רפי גינת – בשידור חוקר.
באותו פרק משנת 1988 בשם "בשיטור משודר" גילם השחקן שלמה בר-אבא את בן דמותו של רפי גינת עם המשפט: "נו, מהו הלקח? כמו שאנחנו אומרים בכלבוטק, תמיד: לא להתפתות לעיסקאות בשטח, פשוט לא להתפתות, כי אחרת אתה אוכל אותה, אוכל אותה בחזק, ואוכל אותה בגדול".