הבדל המשמעותי בין חברה למשרד עורכי דין בלווי והוצאת דרכון פורטוגלי

מאז שעבר החוק לקבלת אזרחות פורטוגלית לצאצאי מגורשי פורטוגל באמצע שנת 2015, ולאחר שהוצאתי דרכון פורטוגלי לי ולמשפחתי, התחלתי לסייע משנת 2016 למספר רב של ישראלים לקבל גם אזרחות פורטוגלית.

מאז ובמיוחד בשנה האחרונה צצו כמו פטריות אחרי הגשם, מגוון רחב של חברות המציעות שירות דומה תוך שיווק אגרסיבי בכל אמצעי התקשורת לרבות טלוויזיה, רדיו ואינטרנט.
רק היום ב 18.01.20 בחיפוש פשוט באינטרנט ספרתי למעלה מ 11 חברות שונות אשר מבטיחות לווי בהוצאת אזרחות פורטוגלית.

עו"ד ארז קרט
עו"ד ארז קרט - מתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי

רבים מהמתעניינים שואלים את עצמם אז למה לנו לשכור את שירותיו של משרד עורכי דין ולא לשכור חברה שמתמחה בתחום?

הבדל הוא באותיות הקטנות, רוב החברות שקמו בשנה שנתיים אחרונות, קמו במטרה אחת לנצל את הזדמנות העסקית שנוצרה כעת בתחום הוצאת אזרחות פורטוגלית, לגרוף רווחים גדולים ולהמשיך להזדמנות העיסקית הבאה.
מדובר על אנשי עסקים שהקימו חברות בע"מ – קרי חברות בעירבון מוגבל.
חברה בע"מ היא המצאה שנולדה בעולם המשפט, מתוך מטרה עיקרית אחת: להקטין עד למינימום את הסיכונים שנוטלים על עצמם יזמים (בעלי החברות).
בעצם ברגע שלא משתלם יותר לנהל את החברה, סוגרים אותה או גורמים לחדלות פרעון שלה. בעלי החברה לא אחראים לפירעון חובותיה של החברה.
ראו מאמר מומלץ בנושא בלינק הבא: לחצו כאן.

כאמור משך התהליך לקבלת אזרחות פורטוגלית נכון להיום נע בין 18 חודשים ל 24 חודשים וצפוי להתארך עקב העומס הרב שיש כיום במשרד האוכלסין הפורטוגלי.

החשש הוא כאמור שברגע שפורטוגל תשנה את החוק ולא תאפשר קבלת אזרחות לצאצאי מגורשי פורטוגל, סביר להניח שלא תהייה עוד סיבה כלכלית לחברות הללו לפעול והם יסגרו את פעילותיהם כלעומת שנפתחו.

להבדיל ממשרד עורכי דין שאינו יכול להיות חברה בע"מ (חברה כן, אבל לא בעירבון מוגבל) ונותן אחריות אישית כמתחייב בחוק לשכת עורכי הדין, סביר להניח שימשיך לתת את השירות עד שכל לקוחותיהם יקבלו את האזרחות כפי שהתחייבו לעשות.
ואם לא, יהיה קל יותר להיפרע ממנו מהסיבות הבאות:

  1. רוב עורכי דין מבוטחים בביטוח אחריות מקצועית – הביטוח הוא ביטוח אישי לכל עורך דין.
  2. במקרה של מרמה מצד העורך דין, עלול להישלל ממנו רישיון עריכת הדין והוא לא יוכל לעסוק יותר במקצוע, מטה לחמו ילקח ממנו.

משרד עורכי דין, במיוחד כזה שהעיסוק בדרכונים אירופיים הוא רק חלק ממגוון שירותיו, יהיה אמין וזהיר בהתנהלותו ומחויב ללקוחותיו, כדי שהמוניטין שלו לא ייפגע.

ראו את הפעילות הנוספת שלנו:

זה כמובן מבלי להתייחס לכל מני "מאכרים" למיניהם שמבטחים הבטחות חסרות שחר שבינם לבין המציאות אין כל קשר.

אסיים בפרודיה על התוכנית של רפי גינת – בשידור חוקר.
באותו פרק משנת 1988 בשם "בשיטור משודר" גילם השחקן שלמה בר-אבא את בן דמותו של רפי גינת עם המשפט: "נו, מהו הלקח? כמו שאנחנו אומרים בכלבוטק, תמיד: לא להתפתות לעיסקאות בשטח, פשוט לא להתפתות, כי אחרת אתה אוכל אותה, אוכל אותה בחזק, ואוכל אותה בגדול".