פירוט עלויות ומסמכים נדרשים עבור קבלת אזרחות פורטוגלית לקטינים שנולדו לפני שאחד מהוריהם קיבל אזרחות.

פירוט עלויות ומסמכים נדרשים עבור קבלת אזרחות פורטוגלית לקטינים שנולדו לפני שאחד מהוריהם קיבל אזרחות.

קטינים שנולדו לפני שאחד מהוריהם קיבל אזרחות פורטוגלית, יכולים גם הם להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית. אך הבדל החשוב פה הוא שהם חייבים להוכיח זיקה לפורטוגל עבור הקטינים על מנת שיכלו לקבל אזרחות פורטוגלית. 

בעצם ילדים שנולדו לפני קבלת האזרחות הפורטוגלית של אחד מהוריהם והם קטינים, יש אפשרות לבקש לאזרח אותם בפורטוגל מתוקף חוק אחר (artigo 2, חוק איחוד משפחות).

חשוב לציין כי את הבקשה לאזרחות הקטינים יש להגיש לרשויות בפורטוגל רק לאחר שהנישואים של מקבל האזרחות ובן/בת זוגו נרשמו במדינה.
ראו מאמר כיצד לבצע רישום אזרח פורטוגלי כנשוי.

מהי הוכחת זיקה לפורטוגל ?

הסעיף בחוק המקורי מציין שלילד שנולד למתאזרח יש זכות לבקש אזרחות, כאשר הוא מציג קשר לפורטוגל של ימינו. מה הוא אותו קשר? החוק בפורטוגל לא חד משמעי ונתון לפרשנות.

קשר ודאי לפורטוגל יהיה כמובן מגורים של הקטין במשך 5 שנים בפורטוגל ורישום למוסדות חינוך מקומיים. קשר נתון לשיקול דעת יכול להיות חברות בארגונים פורטוגליים, פתיחת מספר פיסיקלי (NIF), לימוד השפה ועוד…

ההנחה עבודה כרגע, לגבי בקשות חדשות, היא שיוצג מעין מתכון מטעם משרד האוכלוסין הפורטוגלי על מנת להוכיח זיקה. ככל הנראה ידובר על כמה אלמנטים סבירים אשר מיועדים לקשר את הקטין למדינה. כלומר לא תהיה חובת מגורים במדינה, אבל תחייב אזרחות של שני ההורים, או הנפקת מספר פיסיקלי (NIF), או חשבון חיסכון לקטין וכדומה.

וזאת בנוסף לכך שקטינים מעל גיל 16 ועד גיל 18 – יש להוסיף תעודת יושר מהמדינה בה הם חיים, וזאת נוכח העובדה שלהם כבר יש חבות פלילית לפי החוק הפורטוגלי.

עלות השירות ?

במידה ואתם מחליטים להגיש בקשה לאזרחות עבור קטין שנולד לפני התאזרחות ההורה, נשמח ללוות את התהליך.

נדגיש כי במידה ותדרש הוכחת זיקה, מעבר למה שאנחנו מספקים. הוכחת הזיקה לא תהיה באחריותנו  וכי לא יהיו טענות בנושא למשרד עורכי הדין ארז קרט.
יצויין שוב ברחל בתך הקטנה כי במידה והאזרחות לא תאושר מטעמי זיקה, לא יהיו טענות ובקשה להחזר כספי מצד משפחת המתאזרחים.

עלות השירות הינו: 18,000 ₪ בלבד עבור כל קטין והוא כולל מע”מ, אגרות, תרגומים, ביצוע אפוסטיל במשרד החוץ בירושלים, בקיצור כל העבודה הנדרשת, לרבות פתיחת מספר פיסיקלי (NIF) לקטין וחברות במועדון ספורט בעלות לקטין.
לקוחות שקיבלו דרכנו אזרחות פורטוגלית, זכאים להנחה נוספת והעלות השירות עבורם הינו 16,800 ₪ בלבד עבור כל קטין.

אופן התשלום:

תשלום 1 – בעת חתימת הסכם שכר הטרחה והתחלת העבודה. בסך של 14,000 ש"ח באמצעות כרטיס אשראי ב 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

תשלום 2 – יתרת התשלום לאחר אישור עקרוני של האזרחות (הגעה למספר 6 במערכת המידע הפורטוגלית).

כיום הערכה שמשך הטיפול בבקשה הינו כ 24 חודשים מרגע הפקדת התיק במשרד האוכלוסין הפורטוגלי.

נציין כי אמנם ישנו סיכון מסוים בהגשת הבקשות לקטינים, אך להבנתנו ככל שיעבור זמן התנאים יוקשחו, כך שבמידה ורוצים לעשות תהליך לילדים, כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם.

מהו NIF ?

ניף (número de identificação fiscal) הוא מספר מס ייחודי המונפק ומאפשר לבצע פעולות בעלות אופי פיננסי בפורטוגל. פעולות כגון: קניה ומכירה של רכב או נדל"ן ופתיחת חשבון בנק, לדוגמה.

מספר דברים שחשוב לדעת:
 
1. מספר ניף אינו ניתן לביטול אלא באמצעות הליך משפטי.
 
2. כל עוד בעל הניף לא מתגורר או בעל הכנסות בפורטוגל, אין לו שום מחוייבות בפועל, אפילו לא הגשת דו"ח שנתי.
 

3. בעבר נדרש ייצוג בפורטוגל עבור כל אדם שמנפיק ניף ומתגורר מחוץ לפורטוגל. החובה הזאת בוטלה לאחרונה ואין יותר צורך בייצוג בתשלום, אלא הוא אופציונלי בלבד.

צרו איתנו קשר עוד היום והתחילו את התהליך – לחצו כאן ליצירת קשר.