קטינים יכולים גם לקבל אזרחות פורטוגלית

פירוט עלויות ומסמכים נדרשים עבור קבלת אזרחות פורטוגלית לקטינים שנולדו לפני שאחד מהוריהם קיבל אזרחות.

כיום קטינים שנולדו אחרי שאחד מהוריהם קיבל אזרחות פורטוגלית יכולים גם הם לקבל אזרחות פורטוגלית על סמך הוריהם.
קטינים שנולדו לפני שאחד מהוריהם קיבל אזרחות פורטוגלית, יכולים גם הם להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית, אך הבדל החשוב פה הוא שהם חייבים להוכיח זיקה לפורטוגל עבור הקטינים על מנת שיכלו לקבל אזרחות פורטוגלית. בפועל קבלת האזרחות עבור הקטינים תלוי כרגע בשיקול דעתו כמעט הבלעדי של הפקיד במשרד האוכלוסין הפורטוגלי. יש קטינים שקיבלו ויש שלא – עניין של מזל.

בעצם ילדים שנולדו לפני קבלת האזרחות הפורטוגלית של אחד מהוריהם והם קטינים, יש אפשרות לבקש לאזרח אותם בפורטוגל מתוקף חוק אחר (artigo 2, חוק איחוד משפחות).
חשוב לציין כי את הבקשה לאזרחות הקטינים יש להגיש לרשויות בפורטוגל רק לאחר שהנישואים של מקבל האזרחות ובן/בת זוגו נרשמו במדינה.
ראו מאמר כיצד לבצע רישום אזרח פורטוגלי כנשוי.

על מנת לפשט את הסוגייה אחלק את קטינים הזכאים לדרכון פורטוגלי ל 3 קבוצות עיקריות:

קטינים שנולדו אחרי שאחד הורים קיבל אזרחות פורטוגלית:

אם הקטין נולד לאחר שאחד מהוריו כבר בעל אזרחות פורטוגלית הוא זכאי לקבל אזרחות בהליך קצר ומהיר יחסית. אני אפילו היית אומר כמעט באופן אוטומטי, הליכי הבקשה והקבלה פשוטים יחסית וטכניים בעיקרם.
לפירוט המסמכים הנדרשים ועלות השירות לחצו כאן.

קטין שנולד לפני שאחד הורים קיבל אזרחות פורטוגלית וגילו מתחת לגיל 16 שנים:

כל קטין מתחת לגיל 16 שאחד מהוריו קיבל אזרחות פורטוגלית, יש כעת אפשרות לבקש לאזרח אותם בפורטוגל לפי החוק artigo 2 – חוק איחוד משפחות. אך חשוב להדגיש כי צריך להוכיח זיקה נוספת מעבר לכך שאחד מהוריו אזרח פורטוגלי.
המשמעות היא שקבלת אזרחות הפורטוגלית עבור הקטין שוב תלויה באופן מוחלט בשיקול דעתו של הפקיד במשרד האוכלוסין הפורטוגלי.

לפירוט המסמכים הנדרשים ועלות השירות לחצו כאן.

קטין שנולד לפני שאחד הורים קיבל אזרחות פורטוגלית וגילו מעל גיל 16 שנים:

כל קטין מעל גיל 16 שאחד מהוריו קיבל אזרחות פורטוגלית יש כעת אפשרות לבקש לאזרח אותם בפורטוגל לפי החוק artigo 2 – חוק איחוד משפחות. אך חשוב להדגיש כי צריך להוכיח זיקה נוספת מעבר לכך שאחד מהוריו אזרח פורטוגלי.
המשמעות היא שקבלת אזרחות הפורטוגלית עבור הקטין שוב תלויה באופן מוחלט בשיקול דעתו של הפקיד במשרד האוכלוסין הפורטוגלי.
שימו לב קטין מעל גיל 16 צריך גם להמציא תעודת יושר עבורו.

לפירוט המסמכים הנדרשים ועלות השירות לחצו כאן.

יתרונות האזרחות עבור ילדכם רבות, נזכיר כמה מהם בקליפת האגוז

הדרכון הפורטוגלי יקנה לילדיכם אזרחות של האיחוד האירופי. אזרחות זו תזכה אותם באפשרות לעבוד בכל מדינה באיחוד, ללא צורך באשרה. אזרחות כזו יכולה לפתוח בפניהם הזדמנויות עבודה רבות ומגוונות.

אזרחות של האיחוד האירופי מהווה גם כרטיס כניסה למוסדות ההשכלה הטובים ביותר בכל היבשת, פעמים רבות בחינם או במחיר מוזל מאוד, ללא צורך באשרת שהייה או עבודה בזמן הלימודים. לבסוף, עם אזרחות אירופית, ילדיכם יוכלו להיכנס בקלות למדינות שכישראלים יהיה להם קשה מאוד ולעתים אף בלתי אפשרי לקבל אליהן אשרת כניסה.